Calcio Club2016-2017
(Male)
Football

Lega B

Spezia
26/08/2016 8:30 PM1-1
Salernitana
Avellino
27/08/2016 8:30 PM1-1
Brescia
Bari
27/08/2016 8:30 PM1-2
Cittadella
Benevento
27/08/2016 8:30 PM2-0
Spal
Vicenza
27/08/2016 8:30 PM0-2
Carpi
Frosinone
27/08/2016 8:30 PM2-0
Virtus Entella
Hellas Verona
27/08/2016 8:30 PM4-1
Latina
Pro Vercelli
27/08/2016 8:30 PM1-1
Ascoli
Novara
28/08/2016 5:30 PM2-2
Trapani
Cesena
29/08/2016 8:30 PM1-1
Perugia
Ternana Unic.
07/09/2016 8:30 PM1-0
Pisa
Cittadella
03/09/2016 6:00 PM2-0
Ternana Unic.
Brescia
03/09/2016 6:00 PM2-0
Frosinone
Perugia
03/09/2016 8:30 PM0-1
Bari
Virtus Entella
04/09/2016 5:30 PM2-0
Avellino
Trapani
04/09/2016 8:30 PM1-1
Pro Vercelli
Carpi
04/09/2016 8:30 PM1-1
Benevento
Latina
04/09/2016 8:30 PM0-0
Spezia
Pisa
04/09/2016 8:30 PM1-0
Novara
Salernitana
04/09/2016 8:30 PM1-1
Hellas Verona
Spal
04/09/2016 8:30 PM3-0
Vicenza
Ascoli
27/09/2016 6:30 PM0-0
Cesena
Cesena
09/09/2016 8:30 PM1-0
Carpi
Vicenza
10/09/2016 3:00 PM0-0
Bari
Avellino
10/09/2016 3:00 PM0-0
Trapani
Pro Vercelli
10/09/2016 3:00 PM1-5
Cittadella
Benevento
10/09/2016 3:00 PM2-0
Hellas Verona
Brescia
10/09/2016 3:00 PM1-1
Perugia
Ascoli
10/09/2016 3:00 PM1-1
Spal
Frosinone
10/09/2016 3:00 PM2-1
Latina
Novara
10/09/2016 3:00 PM1-0
Salernitana
Ternana Unic.
11/09/2016 5:30 PM1-1
Spezia
Virtus Entella
12/09/2016 8:30 PM0-0
Pisa
Bari
16/09/2016 7:00 PM2-1
Cesena
Carpi
16/09/2016 9:00 PM0-0
Frosinone
Salernitana
16/09/2016 9:00 PM2-3
Vicenza
Spal
17/09/2016 3:00 PM2-2
Virtus Entella
Spezia
17/09/2016 3:00 PM2-1
Pro Vercelli
Trapani
17/09/2016 3:00 PM1-1
Ascoli
Cittadella
17/09/2016 3:00 PM3-1
Novara
Hellas Verona
17/09/2016 3:00 PM3-1
Avellino
Latina
17/09/2016 3:00 PM1-1
Benevento
Perugia
17/09/2016 3:00 PM1-1
Ternana Unic.
Pisa
17/09/2016 3:00 PM1-0
Brescia
Cesena
19/09/2016 8:30 PM0-0
Salernitana
Virtus Entella
20/09/2016 8:30 PM2-1
Perugia
Avellino
20/09/2016 8:30 PM0-1
Cittadella
Benevento
20/09/2016 8:30 PM1-1
Pro Vercelli
Brescia
20/09/2016 8:30 PM2-2
Carpi
Frosinone
20/09/2016 8:30 PM0-0
Pisa
Novara
20/09/2016 8:30 PM2-2
Latina
Ascoli
20/09/2016 8:30 PM2-0
Vicenza
Trapani
20/09/2016 8:30 PM0-0
Spezia
Ternana Unic.
20/09/2016 8:30 PM0-0
Bari
Spal
20/09/2016 8:30 PM1-3
Hellas Verona
Vicenza
24/09/2016 3:00 PM0-0
Avellino
Carpi
24/09/2016 3:00 PM2-1
Virtus Entella
Cittadella
24/09/2016 3:00 PM0-3
Brescia
Bari
24/09/2016 3:00 PM0-4
Benevento
Spezia
24/09/2016 3:00 PM1-0
Novara
Salernitana
24/09/2016 3:00 PM2-0
Trapani
Latina
24/09/2016 3:00 PM1-1
Ternana Unic.
Pisa
24/09/2016 3:00 PM2-1
Ascoli
Pro Vercelli
24/09/2016 3:00 PM1-0
Cesena
Hellas Verona
25/09/2016 5:30 PM2-0
Frosinone
Perugia
26/09/2016 8:30 PM1-0
Spal
Brescia
30/09/2016 8:30 PM1-1
Bari
Virtus Entella
01/10/2016 3:00 PM4-1
Vicenza
Avellino
01/10/2016 3:00 PM3-2
Pro Vercelli
Benevento
01/10/2016 3:00 PM1-0
Novara
Carpi
01/10/2016 3:00 PM1-1
Pisa
Cesena
01/10/2016 3:00 PM2-2
Latina
Frosinone
01/10/2016 3:00 PM1-2
Perugia
Spal
01/10/2016 3:00 PM3-2
Salernitana
Ternana Unic.
01/10/2016 3:00 PM0-3
Hellas Verona
Trapani
01/10/2016 3:00 PM0-2
Cittadella
Ascoli
02/10/2016 5:30 PM0-2
Spezia
Novara
08/10/2016 6:00 PM1-0
Ascoli
Cittadella
08/10/2016 8:30 PM2-3
Frosinone
Hellas Verona
09/10/2016 12:30 PM2-2
Brescia
Vicenza
09/10/2016 3:00 PM0-0
Cesena
Bari
09/10/2016 3:00 PM1-1
Virtus Entella
Spezia
09/10/2016 3:00 PM0-1
Carpi
Latina
09/10/2016 3:00 PM2-0
Trapani
Perugia
09/10/2016 3:00 PM3-0
Avellino
Pro Vercelli
09/10/2016 3:00 PM1-0
Ternana Unic.
Pisa
09/10/2016 3:00 PM0-1
Spal
Salernitana
09/10/2016 5:30 PM2-1
Benevento
Cesena
14/10/2016 8:30 PM1-1
Spal
Pisa
15/10/2016 3:00 PM0-1
Vicenza
Virtus Entella
15/10/2016 3:00 PM3-2
Benevento
Avellino
15/10/2016 3:00 PM1-0
Spezia
Perugia
15/10/2016 3:00 PM2-0
Cittadella
Ascoli
15/10/2016 3:00 PM1-4
Hellas Verona
Brescia
15/10/2016 3:00 PM1-1
Salernitana
Carpi
15/10/2016 3:00 PM2-0
Latina
Frosinone
16/10/2016 3:00 PM3-1
Bari
Pro Vercelli
16/10/2016 5:30 PM2-1
Novara
Trapani
17/10/2016 8:30 PM2-2
Ternana Unic.
Cittadella
21/10/2016 7:00 PM0-1
Ascoli
Spezia
21/10/2016 9:00 PM2-0
Brescia
Bari
22/10/2016 3:00 PM3-0
Trapani
Ternana Unic.
22/10/2016 3:00 PM1-1
Cesena
Spal
22/10/2016 3:00 PM3-1
Carpi
Salernitana
22/10/2016 3:00 PM1-1
Virtus Entella
Novara
22/10/2016 3:00 PM1-0
Avellino
Latina
22/10/2016 3:00 PM1-1
Pisa
Hellas Verona
22/10/2016 3:00 PM3-0
Pro Vercelli
Vicenza
22/10/2016 3:00 PM1-1
Frosinone
Benevento
22/10/2016 3:00 PM0-0
Perugia
Spezia
24/10/2016 8:30 PM1-1
Cittadella
Trapani
25/10/2016 8:30 PM1-0
Benevento
Avellino
25/10/2016 8:30 PM1-0
Ternana Unic.
Brescia
25/10/2016 8:30 PM2-1
Vicenza
Cesena
25/10/2016 8:30 PM0-1
Virtus Entella
Frosinone
25/10/2016 8:30 PM2-1
Spal
Novara
25/10/2016 8:30 PM1-0
Bari
Perugia
25/10/2016 8:30 PM0-2
Carpi
Ascoli
25/10/2016 8:30 PM0-0
Salernitana
Pro Vercelli
25/10/2016 8:30 PM1-1
Latina
Pisa
25/10/2016 8:30 PM0-0
Hellas Verona
Virtus Entella
29/10/2016 3:00 PM4-0
Brescia
Salernitana
29/10/2016 3:00 PM0-0
Pisa
Benevento
29/10/2016 3:00 PM1-0
Spezia
Bari
29/10/2016 3:00 PM2-0
Pro Vercelli
Carpi
29/10/2016 3:00 PM0-2
Ascoli
Cittadella
29/10/2016 3:00 PM2-1
Latina
Frosinone
29/10/2016 3:00 PM2-1
Cesena
Ternana Unic.
29/10/2016 3:00 PM4-3
Novara
Hellas Verona
30/10/2016 3:00 PM2-0
Trapani
Vicenza
30/10/2016 5:30 PM1-4
Perugia
Spal
31/10/2016 8:30 PM3-0
Avellino
Brescia
04/11/2016 8:30 PM3-2
Cesena
Trapani
05/11/2016 3:00 PM0-1
Vicenza
Pro Vercelli
05/11/2016 3:00 PM0-0
Carpi
Spezia
05/11/2016 3:00 PM1-4
Hellas Verona
Cittadella
05/11/2016 3:00 PM2-0
Salernitana
Pisa
05/11/2016 3:00 PM0-1
Perugia
Latina
05/11/2016 3:00 PM2-1
Bari
Novara
05/11/2016 3:00 PM0-1
Spal
Avellino
06/11/2016 3:00 PM0-1
Frosinone
Ternana Unic.
07/11/2016 8:30 PM0-1
Benevento
Ascoli
13/12/2016 3:00 PM2-1
Virtus Entella
Spal
12/11/2016 3:00 PM3-2
Brescia
Vicenza
12/11/2016 6:00 PM0-1
Latina
Cesena
13/11/2016 12:30 PM2-0
Pisa
Benevento
13/11/2016 3:00 PM1-0
Cittadella
Virtus Entella
13/11/2016 3:00 PM0-0
Pro Vercelli
Carpi
13/11/2016 3:00 PM1-1
Avellino
Frosinone
13/11/2016 3:00 PM3-1
Ascoli
Hellas Verona
13/11/2016 3:00 PM0-4
Novara
Perugia
13/11/2016 3:00 PM1-1
Trapani
Salernitana
13/11/2016 3:00 PM4-2
Ternana Unic.
Bari
13/11/2016 8:30 PM1-1
Spezia
Cittadella
18/11/2016 8:30 PM5-1
Hellas Verona
Spezia
19/11/2016 3:00 PM1-0
Cesena
Ternana Unic.
19/11/2016 3:00 PM3-0
Virtus Entella
Avellino
19/11/2016 3:00 PM1-0
Pisa
Bari
19/11/2016 3:00 PM2-0
Carpi
Benevento
19/11/2016 3:00 PM4-0
Brescia
Latina
19/11/2016 3:00 PM1-1
Salernitana
Pro Vercelli
19/11/2016 3:00 PM1-1
Vicenza
Ascoli
20/11/2016 3:00 PM2-2
Perugia
Novara
20/11/2016 5:30 PM1-2
Frosinone
Trapani
21/11/2016 8:30 PM1-1
Spal
Virtus Entella
25/11/2016 8:30 PM1-1
Spezia
Frosinone
26/11/2016 3:00 PM1-1
Ternana Unic.
Brescia
26/11/2016 3:00 PM1-0
Ascoli
Pisa
26/11/2016 3:00 PM1-0
Trapani
Perugia
26/11/2016 3:00 PM0-0
Novara
Spal
26/11/2016 3:00 PM0-0
Latina
Cesena
26/11/2016 3:00 PM3-0
Avellino
Carpi
26/11/2016 3:00 PM2-0
Cittadella
Vicenza
26/11/2016 3:00 PM0-0
Benevento
Hellas Verona
27/11/2016 5:30 PM1-0
Bari
Salernitana
28/11/2016 8:30 PM1-1
Pro Vercelli
Trapani
02/12/2016 8:30 PM0-1
Carpi
Cittadella
03/12/2016 3:00 PM1-2
Spal
Latina
03/12/2016 3:00 PM1-1
Virtus Entella
Novara
03/12/2016 3:00 PM2-1
Vicenza
Pro Vercelli
03/12/2016 3:00 PM0-0
Pisa
Bari
03/12/2016 3:00 PM2-0
Salernitana
Spezia
03/12/2016 3:00 PM0-0
Frosinone
Ternana Unic.
03/12/2016 3:00 PM1-0
Brescia
Avellino
03/12/2016 3:00 PM1-2
Ascoli
Hellas Verona
04/12/2016 3:00 PM2-2
Perugia
Benevento
05/12/2016 8:30 PM2-1
Cesena
Pisa
09/12/2016 8:30 PM0-0
Bari
Avellino
10/12/2016 3:00 PM1-1
Benevento
Vicenza
10/12/2016 3:00 PM1-0
Hellas Verona
Virtus Entella
10/12/2016 3:00 PM2-2
Trapani
Spal
10/12/2016 3:00 PM2-1
Spezia
Perugia
10/12/2016 3:00 PM1-0
Pro Vercelli
Frosinone
10/12/2016 3:00 PM1-3
Salernitana
Cesena
10/12/2016 3:00 PM3-0
Cittadella
Carpi
10/12/2016 3:00 PM1-1
Ternana Unic.
Brescia
11/12/2016 5:30 PM0-0
Novara
Ascoli
12/12/2016 8:30 PM2-2
Latina
Trapani
16/12/2016 8:30 PM1-4
Frosinone
Cittadella
17/12/2016 3:00 PM1-0
Pisa
Latina
17/12/2016 3:00 PM1-1
Brescia
Novara
17/12/2016 3:00 PM3-1
Cesena
Pro Vercelli
17/12/2016 3:00 PM3-1
Spal
Salernitana
17/12/2016 3:00 PM1-2
Carpi
Spezia
17/12/2016 3:00 PM2-1
Perugia
Ternana Unic.
17/12/2016 3:00 PM1-2
Vicenza
Bari
17/12/2016 3:00 PM2-1
Avellino
Benevento
18/12/2016 5:30 PM0-0
Ascoli
Hellas Verona
19/12/2016 8:30 PM1-0
Virtus Entella
Pisa
24/12/2016 12:30 PM0-0
Spezia
Cesena
24/12/2016 3:00 PM3-1
Trapani
Frosinone
24/12/2016 3:00 PM3-2
Benevento
Ascoli
24/12/2016 3:00 PM1-1
Bari
Avellino
24/12/2016 3:00 PM3-2
Salernitana
Perugia
24/12/2016 3:00 PM1-1
Latina
Carpi
24/12/2016 3:00 PM1-1
Hellas Verona
Spal
24/12/2016 3:00 PM4-0
Ternana Unic.
Brescia
24/12/2016 3:00 PM2-1
Pro Vercelli
Virtus Entella
24/12/2016 3:00 PM4-1
Novara
Vicenza
24/12/2016 5:30 PM2-0
Cittadella
Spezia
28/12/2016 8:30 PM0-0
Vicenza
Bari
29/12/2016 8:30 PM1-1
Spal
Salernitana
30/12/2016 3:00 PM2-1
Perugia
Novara
30/12/2016 5:30 PM2-1
Carpi
Trapani
30/12/2016 8:30 PM0-0
Brescia
Benevento
30/12/2016 8:30 PM1-0
Pisa
Cittadella
30/12/2016 8:30 PM2-1
Virtus Entella
Hellas Verona
30/12/2016 8:30 PM3-0
Cesena
Latina
30/12/2016 8:30 PM0-0
Avellino
Pro Vercelli
30/12/2016 8:30 PM2-0
Frosinone
Ternana Unic.
30/12/2016 8:30 PM0-1
Ascoli
Brescia
21/01/2017 3:00 PM0-2
Avellino
Cittadella
21/01/2017 3:00 PM2-0
Bari
Spal
21/01/2017 3:00 PM2-0
Benevento
Trapani
21/01/2017 3:00 PM2-1
Novara
Carpi
21/01/2017 3:00 PM0-0
Vicenza
Pisa
21/01/2017 3:00 PM1-0
Ternana Unic.
Virtus Entella
21/01/2017 3:00 PM2-1
Frosinone
Latina
21/01/2017 3:00 PM2-0
Hellas Verona
Salernitana
22/01/2017 5:30 PM1-0
Spezia
Perugia
23/01/2017 8:30 PM3-3
Cesena
Ascoli
14/02/2017 6:30 PM3-1
Pro Vercelli
Frosinone
27/01/2017 8:30 PM1-0
Brescia
Pro Vercelli
28/01/2017 3:00 PM1-3
Trapani
Bari
28/01/2017 3:00 PM0-0
Perugia
Avellino
28/01/2017 3:00 PM2-2
Virtus Entella
Cesena
28/01/2017 3:00 PM2-2
Ascoli
Benevento
28/01/2017 3:00 PM3-0
Carpi
Ternana Unic.
28/01/2017 3:00 PM1-0
Cittadella
Novara
28/01/2017 3:00 PM1-1
Pisa
Vicenza
28/01/2017 3:00 PM1-1
Spal
Hellas Verona
29/01/2017 5:30 PM2-0
Salernitana
Spezia
30/01/2017 8:30 PM3-2
Latina
Hellas Verona
03/02/2017 8:30 PM2-2
Benevento
Pisa
04/02/2017 3:00 PM1-1
Virtus Entella
Spezia
04/02/2017 3:00 PM2-0
Ternana Unic.
Cittadella
04/02/2017 3:00 PM0-0
Pro Vercelli
Perugia
04/02/2017 3:00 PM3-2
Brescia
Spal
04/02/2017 3:00 PM1-1
Ascoli
Latina
04/02/2017 3:00 PM0-1
Frosinone
Salernitana
04/02/2017 3:00 PM0-0
Novara
Bari
04/02/2017 6:00 PM2-1
Vicenza
Carpi
05/02/2017 12:30 PM1-2
Cesena
Trapani
06/02/2017 8:30 PM0-0
Avellino
Vicenza
10/02/2017 8:30 PM0-1
Salernitana
Pro Vercelli
11/02/2017 3:00 PM0-2
Spezia
Cesena
11/02/2017 3:00 PM1-1
Bari
Ascoli
11/02/2017 3:00 PM2-2
Trapani
Frosinone
11/02/2017 3:00 PM1-0
Carpi
Novara
11/02/2017 3:00 PM1-1
Cittadella
Avellino
11/02/2017 3:00 PM2-0
Hellas Verona
Benevento
11/02/2017 3:00 PM2-1
Latina
Brescia
11/02/2017 3:00 PM1-1
Pisa
Virtus Entella
11/02/2017 6:00 PM0-3
Spal
Ternana Unic.
12/02/2017 3:00 PM0-1
Perugia
Latina
17/02/2017 8:30 PM0-1
Novara
Perugia
18/02/2017 3:00 PM0-0
Virtus Entella
Cittadella
18/02/2017 3:00 PM1-3
Avellino
Pro Vercelli
18/02/2017 3:00 PM0-1
Benevento
Carpi
18/02/2017 3:00 PM2-1
Brescia
Salernitana
18/02/2017 3:00 PM1-1
Cesena
Vicenza
18/02/2017 3:00 PM1-1
Ascoli
Spezia
18/02/2017 3:00 PM2-2
Trapani
Bari
18/02/2017 3:00 PM3-1
Ternana Unic.
Pisa
19/02/2017 3:00 PM0-0
Frosinone
Hellas Verona
20/02/2017 8:30 PM0-0
Spal
Brescia
24/02/2017 7:00 PM4-1
Cittadella
Benevento
24/02/2017 9:00 PM3-4
Bari
Avellino
25/02/2017 3:00 PM3-1
Vicenza
Virtus Entella
25/02/2017 3:00 PM2-0
Carpi
Novara
25/02/2017 3:00 PM2-1
Spezia
Trapani
25/02/2017 3:00 PM1-0
Salernitana
Frosinone
25/02/2017 3:00 PM1-0
Hellas Verona
Ternana Unic.
25/02/2017 3:00 PM0-1
Latina
Spal
25/02/2017 3:00 PM2-0
Perugia
Ascoli
25/02/2017 3:00 PM2-4
Pisa
Cesena
25/02/2017 3:00 PM1-2
Pro Vercelli
Bari
27/02/2017 8:30 PM2-0
Brescia
Vicenza
28/02/2017 8:30 PM2-2
Virtus Entella
Pro Vercelli
28/02/2017 8:30 PM1-1
Avellino
Novara
28/02/2017 8:30 PM1-0
Benevento
Pisa
28/02/2017 8:30 PM0-0
Carpi
Latina
28/02/2017 8:30 PM1-1
Cesena
Perugia
28/02/2017 8:30 PM1-1
Frosinone
Salernitana
28/02/2017 8:30 PM1-2
Spal
Hellas Verona
28/02/2017 8:30 PM2-0
Ternana Unic.
Cittadella
28/02/2017 8:30 PM3-2
Trapani
Spezia
28/02/2017 8:30 PM2-1
Ascoli
Cesena
04/03/2017 3:00 PM1-1
Vicenza
Virtus Entella
04/03/2017 3:00 PM2-0
Bari
Carpi
04/03/2017 3:00 PM1-0
Spezia
Trapani
04/03/2017 3:00 PM1-1
Latina
Ascoli
04/03/2017 3:00 PM1-2
Novara
Avellino
04/03/2017 3:00 PM0-5
Perugia
Ternana Unic.
04/03/2017 3:00 PM1-2
Pro Vercelli
Spal
04/03/2017 3:00 PM1-1
Pisa
Brescia
05/03/2017 3:00 PM0-1
Hellas Verona
Benevento
06/03/2017 5:30 PM1-1
Salernitana
Frosinone
06/03/2017 8:30 PM1-1
Cittadella
Benevento
11/03/2017 3:00 PM0-0
Virtus Entella
Bari
11/03/2017 3:00 PM1-0
Frosinone
Spezia
11/03/2017 3:00 PM2-1
Avellino
Cittadella
11/03/2017 3:00 PM1-1
Perugia
Spal
11/03/2017 3:00 PM2-0
Cesena
Salernitana
11/03/2017 3:00 PM2-0
Brescia
Latina
11/03/2017 6:00 PM0-1
Carpi
Ternana Unic.
12/03/2017 3:00 PM2-1
Trapani
Novara
12/03/2017 3:00 PM0-0
Pro Vercelli
Vicenza
12/03/2017 5:30 PM2-1
Pisa
Hellas Verona
13/03/2017 8:30 PM0-0
Ascoli
Perugia
17/03/2017 8:30 PM3-1
Benevento
Trapani
18/03/2017 3:00 PM4-0
Bari
Brescia
18/03/2017 3:00 PM1-1
Spezia
Carpi
18/03/2017 3:00 PM1-4
Spal
Avellino
18/03/2017 3:00 PM1-1
Novara
Pisa
18/03/2017 3:00 PM1-1
Latina
Pro Vercelli
18/03/2017 3:00 PM1-1
Hellas Verona
Frosinone
18/03/2017 3:00 PM3-1
Vicenza
Ascoli
18/03/2017 3:00 PM2-1
Cittadella
Cesena
19/03/2017 5:30 PM1-0
Ternana Unic.
Virtus Entella
20/03/2017 8:30 PM0-1
Salernitana
Cittadella
25/03/2017 6:00 PM1-0
Spezia
Benevento
25/03/2017 8:30 PM1-3
Trapani
Hellas Verona
26/03/2017 12:30 PM1-1
Pisa
Ternana Unic.
26/03/2017 3:00 PM4-1
Avellino
Vicenza
26/03/2017 3:00 PM1-1
Brescia
Virtus Entella
26/03/2017 3:00 PM2-1
Cesena
Spal
26/03/2017 3:00 PM0-2
Frosinone
Carpi
26/03/2017 3:00 PM0-0
Perugia
Salernitana
26/03/2017 3:00 PM2-0
Ascoli
Latina
26/03/2017 3:00 PM0-0
Pro Vercelli
Bari
26/03/2017 8:30 PM0-0
Novara
Avellino
31/03/2017 7:00 PM1-0
Spal
Cesena
31/03/2017 9:00 PM1-1
Frosinone
Brescia
01/04/2017 3:00 PM2-2
Virtus Entella
Pisa
01/04/2017 3:00 PM0-1
Salernitana
Perugia
01/04/2017 3:00 PM1-0
Vicenza
Spezia
01/04/2017 3:00 PM1-3
Benevento
Pro Vercelli
01/04/2017 3:00 PM1-0
Bari
Ascoli
01/04/2017 3:00 PM1-2
Carpi
Trapani
01/04/2017 3:00 PM0-2
Hellas Verona
Latina
01/04/2017 3:00 PM0-2
Cittadella
Novara
01/04/2017 3:00 PM1-2
Ternana Unic.
Frosinone
03/04/2017 8:30 PM1-1
Avellino
Vicenza
04/04/2017 8:30 PM0-1
Trapani
Carpi
04/04/2017 8:30 PM0-0
Pro Vercelli
Cesena
04/04/2017 8:30 PM1-1
Brescia
Benevento
04/04/2017 8:30 PM2-1
Ternana Unic.
Hellas Verona
04/04/2017 8:30 PM0-1
Spezia
Salernitana
04/04/2017 8:30 PM0-0
Cittadella
Perugia
04/04/2017 8:30 PM2-2
Pisa
Bari
04/04/2017 8:30 PM2-0
Latina
Spal
04/04/2017 8:30 PM2-0
Novara
Virtus Entella
04/04/2017 8:30 PM2-1
Ascoli
Latina
08/04/2017 3:00 PM0-1
Vicenza
Cittadella
08/04/2017 3:00 PM1-0
Benevento
Pro Vercelli
08/04/2017 3:00 PM1-0
Virtus Entella
Avellino
08/04/2017 3:00 PM1-0
Carpi
Spezia
08/04/2017 3:00 PM1-0
Bari
Pisa
08/04/2017 3:00 PM0-1
Cesena
Ascoli
08/04/2017 3:00 PM1-1
Frosinone
Trapani
08/04/2017 3:00 PM3-0
Perugia
Ternana Unic.
08/04/2017 3:00 PM1-0
Salernitana
Brescia
09/04/2017 5:30 PM1-3
Spal
Novara
10/04/2017 8:30 PM2-2
Hellas Verona
Spal
17/04/2017 12:30 PM2-1
Trapani
Cesena
17/04/2017 3:00 PM1-0
Spezia
Virtus Entella
17/04/2017 3:00 PM1-1
Ternana Unic.
Perugia
17/04/2017 3:00 PM0-0
Ascoli
Pisa
17/04/2017 3:00 PM0-1
Avellino
Carpi
17/04/2017 3:00 PM2-0
Bari
Brescia
17/04/2017 3:00 PM1-0
Benevento
Hellas Verona
17/04/2017 3:00 PM2-0
Cittadella
Salernitana
17/04/2017 3:00 PM2-1
Latina
Vicenza
17/04/2017 3:00 PM0-1
Pro Vercelli
Frosinone
17/04/2017 3:00 PM2-3
Novara
Novara
21/04/2017 7:00 PM0-1
Perugia
Benevento
21/04/2017 9:00 PM0-0
Vicenza
Ternana Unic.
22/04/2017 3:00 PM2-0
Frosinone
Bari
22/04/2017 3:00 PM0-2
Hellas Verona
Ascoli
22/04/2017 3:00 PM0-0
Brescia
Pro Vercelli
22/04/2017 3:00 PM0-0
Salernitana
Trapani
22/04/2017 3:00 PM1-0
Pisa
Latina
22/04/2017 3:00 PM1-2
Spal
Avellino
22/04/2017 3:00 PM1-1
Cesena
Spezia
22/04/2017 3:00 PM2-0
Virtus Entella
Cittadella
22/04/2017 3:00 PM4-1
Carpi
Vicenza
24/04/2017 8:30 PM3-1
Novara
Salernitana
25/04/2017 12:30 PM0-0
Bari
Spal
25/04/2017 3:00 PM2-1
Cittadella
Virtus Entella
25/04/2017 3:00 PM0-1
Latina
Pisa
25/04/2017 3:00 PM1-1
Pro Vercelli
Frosinone
25/04/2017 3:00 PM2-0
Spezia
Brescia
25/04/2017 3:00 PM2-1
Ternana Unic.
Ascoli
25/04/2017 3:00 PM2-0
Avellino
Cesena
25/04/2017 6:00 PM4-1
Benevento
Perugia
25/04/2017 8:30 PM1-1
Hellas Verona
Carpi
25/04/2017 8:30 PM2-1
Trapani
Latina
29/04/2017 3:00 PM0-0
Ascoli
Trapani
29/04/2017 3:00 PM2-0
Virtus Entella
Spezia
29/04/2017 3:00 PM0-0
Spal
Bari
29/04/2017 3:00 PM0-0
Pisa
Pro Vercelli
29/04/2017 3:00 PM0-1
Perugia
Cittadella
29/04/2017 3:00 PM2-3
Cesena
Ternana Unic.
29/04/2017 3:00 PM0-0
Carpi
Novara
30/04/2017 5:30 PM2-3
Brescia
Benevento
01/05/2017 12:30 PM2-1
Avellino
Hellas Verona
01/05/2017 3:00 PM3-2
Vicenza
Salernitana
01/05/2017 8:30 PM1-3
Frosinone
Perugia
05/05/2017 8:30 PM0-0
Spezia
Virtus Entella
06/05/2017 3:00 PM1-2
Hellas Verona
Frosinone
06/05/2017 3:00 PM1-0
Trapani
Ascoli
06/05/2017 3:00 PM1-1
Benevento
Brescia
06/05/2017 3:00 PM1-1
Latina
Cesena
06/05/2017 3:00 PM0-1
Novara
Carpi
06/05/2017 3:00 PM2-0
Salernitana
Vicenza
06/05/2017 3:00 PM0-1
Ternana Unic.
Avellino
06/05/2017 3:00 PM1-1
Bari
Spal
07/05/2017 5:30 PM0-0
Pro Vercelli
Pisa
08/05/2017 8:30 PM1-4
Cittadella
Benevento
13/05/2017 3:00 PM2-1
Frosinone
Cittadella
13/05/2017 3:00 PM2-0
Vicenza
Salernitana
13/05/2017 3:00 PM2-0
Avellino
Latina
13/05/2017 3:00 PM2-2
Perugia
Hellas Verona
13/05/2017 3:00 PM1-1
Carpi
Spezia
13/05/2017 3:00 PM0-0
Pisa
Ternana Unic.
13/05/2017 3:00 PM2-1
Spal
Pro Vercelli
13/05/2017 3:00 PM2-2
Brescia
Novara
13/05/2017 3:00 PM2-0
Virtus Entella
Trapani
13/05/2017 6:00 PM1-2
Cesena
Bari
14/05/2017 3:00 PM0-1
Ascoli
Brescia
18/05/2017 8:30 PM2-1
Trapani
Pisa
18/05/2017 8:30 PM0-3
Benevento
Virtus Entella
18/05/2017 8:30 PM4-1
Cittadella
Spal
18/05/2017 8:30 PM2-1
Bari
Cesena
18/05/2017 8:30 PM0-0
Hellas Verona
Avellino
18/05/2017 8:30 PM2-1
Latina
Carpi
18/05/2017 8:30 PM2-0
Novara
Frosinone
18/05/2017 8:30 PM2-1
Pro Vercelli
Perugia
18/05/2017 8:30 PM3-2
Salernitana
Vicenza
18/05/2017 8:30 PM0-1
Spezia
Ascoli
18/05/2017 8:30 PM1-2
Ternana Unic.